Czym jest lornetka noktowizyjna z dalmierzem?

lornetka noktowizyjna1

Strach ma duże oczy, lecz choćby to nie umożliwia przebić wzrokiem ciemności. Co zrobić kiedy planujemy po ciemku zauważyć otoczenie, nie oświetlając przy tymże wszystkiego latarką? Należy sięgnąć po noktowizor. Tenże wygodny wynalazek z XX wieku od dziesięcioleci nie zaszedłem większym zmianom pod względem rodzaju funkcjonowania, natomiast tylko został udoskonalony oraz zmniejszony. Co najlepsze — można kupić swój nowy noktowizor dość tanio.

Czym jest lornetka noktowizyjna?

Lornetka noktowizyjna z dalmierzem jak np. ta tutaj służy zbieraniu oraz wzmacnianiu oświetlenia w warunkach obserwacji przy niepełnym oświetleniu. Obiektyw gromadzi rozproszone światło Księżyca, gwiazd czy infraczerwone. Światło, jak wiadomo, składa się z fotonów. Fotony trafiając w fotokatodę dostarczają energię elektronom. Elektrony przekute z artykułu fotokatody wchodzą w obszar tuby umacniającej, gdzie są wzmacniane oraz rozszerzone w rezultacie elektrycznych czy chemicznych mechanizmów.

lornetka noktowizyjna

Kto wykorzystuje noktowizora?

Narzędzie, jakim jest lornetka noktowizyjna z dalmierzem zaistniało już na początku przeszłego stulecia, natomiast największą popularność zdobyło w okresie II Wojny Światowej. Wtedy używane było poprzez wielu żołnierzy, jacy chcieli pozostać niezauważeni w nocy. Obecnie także z jego możliwości korzysta wojsko, lub detektywi. Noktowizor przydaje się natomiast podczas wielu aktywności fizycznych, takich jak: polowania, wędkowanie, gry terenowe, survival, lub paintball. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie planujemy doskonale widzieć w ciemności, również będąc niezauważonymi.

Rekomendowane artykuły