Co trzeba wiedzieć przed zakupem plecaka taktycznego?

plecak taktyczny czarny

Osoby lubiące chodzenie po górach lub wycieczki survivalowe potrzebują dobrego jakościowo sprzętu. Ważny jest dobór odpowiednich butów, odzieży dostosowanej do panujących warunków, a także plecaka. Musi być on wykonany z solidnych materiałów, mieć odpowiednią pojemność i zapewniać komfort noszenia.

Różnice pomiędzy różnymi plecakami

Tradycyjny plecak zwykle ma jedną lub dwie przegrody, ponadto większość dostępnych na rynku modeli jest przemakalna. Plecaki taktyczne są wykonane z bardzo dobrych jakościowo materiałów, dzięki czemu są nieprzemakalne. Ponadto mają wiele kieszeni, do których można schować prowiant, aparat, sprzęt elektroniczny, a także dokumenty, bez obaw, że którakolwiek z tych rzeczy ulegnie zniszczeniu.

Większość dostępnych w sklepach modeli plecaków wojskowych ma specjalną przegrodę, w której można zamontować bukłak, który zapewnia stały dostęp do wody. Nie bez znaczenia jest fakt, że ten rodzaj plecaków ma zwykle pas biodrowy, dzięki czemu część ciężaru bagażu zostaje przeniesiona z ramion i kręgosłupa właśnie na biodra.

Czym się kierować podczas wyboru?

plecak taktyczny brązowyKwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest sposób otwierania plecaka taktycznego. Najczęściej spotyka się wariant z zamkiem błyskawicznym, alternatywą jest wersja z kominem, wówczas całość jest zamykana przy pomocy klamerek – ten wariant zazwyczaj jest wykorzystywany w plecakach o dużym litrażu.

Ważna jest też wielkość plecaka, na jednodniowe wycieczki warto wybrać wersję o wielkości 15-30 l. Podczas weekendowych wypadów lepiej sprawdzi się model o pojemności do 50 l. Na kilkudniowe wyprawy warto zaopatrzyć się w plecak mieszczący 60 lub więcej litrów bagażu.

Ceny różnią się w zależności od wielkości, jakości, funkcjonalności, ale również od sklepu. Przy wyborze sklepu, warto zapoznać się ze sklepem hooby4men gdzie kupimy plecaki taktyczne w dobrych cenach.

Rekomendowane artykuły