Wszystko o piersiówkach

Ogólnie przyjęło się, że piersiówka to gadżet dla mężczyzn. Jednak w ostatnim czasie naczynie to cieszy się zainteresowaniem również wśród płci pięknej. 

Kiedy jest przydatna piersiówka?

Kiedy wyjeżdżamy na urlop zimowy w góry, nieodłącznym elementem zwiedzania jest wizyta w karczmie, gdzie możemy napić się grzańca dla rozgrzania zziębniętego ciała. Ale co w przypadku, gdy wybieramy się na długi spacer po obrzeżach miasta? Alternatywą dla wizyty w karczmie lub restauracji będzie piersiówka, którą zawsze możemy nosić ze sobą. Kolejnym przykładem zastosowania tego naczynia są wyprawy na ryby lub polowanie. Czas spędzony podczas nich czasami sięga kilku godzin przy niskich temperaturach powietrza. Nawet miłośnik snowboardu może skorzystać z zalet tego naczynia na alkohol, o ile potrafi rozsądnie dawkować trunek.

Modele i wzory piersiówek

Jak wybrać piersiówkę? Wszystko zależy od naszych preferencji dotyczących wyglądu tego produktu. Piersiówka klasyczna ma zazwyczaj kolor srebrny i wykonana jest z nierdzewnej stali. Jej kształt jest tak wyprofilowany, aby przylegał do ciała. Pojemność buteleczki to najczęściej 250 ml lub mniej.

Co w przypadku, kiedy chcemy mieć naczynie posiadające oryginalny wygląd? W tym przypadku producenci wyszli klientom naprzeciw konstruując buteleczki w różnych kształtach takich jak:

– owal

– kwadrat o zaokrąglonych kształtach

– koło.

Jednak najpopularniejszą, w ostatnim czasie, jest piersiówka podłużna o pojemności 180 ml.

Piersiówki grawerowane 

Sklepy internetowe poszły dalej i proponują swoim klientom możliwość wygrawerowania inicjałów lub imienia, a także charakterystycznych cytatów. Bardzo ciekawym pomysłem na grawer jest motto życiowe, które będzie nas motywować za każdym razem, kiedy sięgniemy po buteleczkę z trunkiem. 

Zastanawiając się, jaki model piersiówki wybrać, powinniśmy rozważyć wiele elementów, takich jak dopasowanie do ciała oraz pojemność naczynia i jego model. Aby stał się wyjątkowym gadżetem, warto jest pomyśleć o wygrawerowaniu na nim inicjałów lub motta.

Rekomendowane artykuły