Nieśmiertelnik – wielość zastosowań w małym elemencie

Do czego służy nieśmiertelnik? Jaka jest jego historia? Dlaczego można wykorzystać go na wiele sposobów? Warto wiedzieć, że sprawdza się zarówno jako upominek dla bliskiej osoby, jak i system identyfikacji w wojsku. Co jeszcze można powiedzieć na temat funkcji tych prostych i niewielkich elementów?

Czym jest nieśmiertelnik? Z jakich elementów się składa?

Nieśmiertelnik (https://www.hobby4men.com/turystyka-i-survival/niesmiertelniki.html) jest niewielkim przedmiotem, który składa się z zawieszki oraz mocnego łańcuszka. Przeznaczony jest do noszenia na szyi i posiada wiele zastosowań. Obecnie znany jest głównie z tego, że często kupuje się go jako spersonalizowany prezent dla bliskiej osoby lub pamiątkę, która ma przypominać o jakimś ważnym wydarzeniu. Z tego względu umieszcza się na nim oryginalne grawerowania, które odwołują się do osobistych sytuacji z życia klientów. Napisy bywają też wyrazem uznania dla konkretnej osoby.

Brak pomysłu na prezent? Można zachwycić osobę obdarowywaną spersonalizowanym upominkiem

Dzisiaj nieśmiertelniki uważane są za uniwersalną biżuterię, którą mogą nosić zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Często też stanowią ozdobę, którą można zawiesić np. w aucie lub w mieszkaniu i która przypomina o jakimś wydarzeniu lub bliskich ludziach.

Jakie informacje można umieścić na tabliczce-zawieszce? Najczęściej graweruje się:

  • ważne daty (np. datę ślubu, narodzin dziecka, zaręczyn itp.),
  • imiona (np. pary, przyjaciół, rodziców, dzieci itp.),
  • cytaty (np. z ulubionej książki, wiersza, filmu),
  • symbole, motywy lub postacie.

Kreatywność klienta jest tutaj jedynym ograniczeniem. Grawerowania zwykle wykonuje się w przeciągu 48 godzin. Nie czeka się więc długo na wykonanie takiego upominku.

Identyfikacja osób, czyli pierwotna funkcja nieśmiertelników, która ma zastosowanie do dzisiaj

Za prekursorów wykorzystania nieśmiertelników do celów identyfikacyjnych należy uznać wojsko amerykańskie. To właśnie armia USA w latach 60. XIX wieku jako pierwsza wprowadziła taki system rozpoznawania rannych i poległych w walce żołnierzy. Co ciekawe, ta stara metoda wykorzystywana jest do dzisiaj i znajduje zastosowanie w większości armii na świecie. Na blaszkach umieszcza się dane osobowe żołnierza, czyli jego imię i nazwisko, grupę krwi, wyznanie oraz numer ewidencyjny. Oprócz tego nieśmiertelniki noszą podróżnicy. Przez niektórych nazywane są biżuterią medyczną z tego względu, że stanowią istotne źródło informacji dla lekarzy i ratowników medycznych. Zazwyczaj na tabliczkach umieszcza się numer telefonu do bliskiej osoby właściciela zawieszki.

Rekomendowane artykuły