Wyposażenie na biwak – latarka fenix ld15r

Wybierając się na biwak „na dziko”, trzeba koniecznie oprócz kompasu, namiotu, zapasów czy przenośnego palnika, wyposażyć się w latarkę. Dobre źródło światła będzie potrzebne nie tylko do oświetlania ścieżki czy otoczenia miejsca postoju nocą, ale również umożliwia nadawanie widocznych sygnałów w razie wypadku. Model latarki fenix ld15r został zaprojektowany właśnie z myślą o fanach survivalu. Nawiązuje swoją budową do latarek kątowych wykorzystywanych przez US Army już od blisko 70 lat.

Korpus latarki ma długość tylko 70 mm, a waga bez baterii wynosi 40 gramów, dlatego nie zajmie ona wiele miejsca w bagażu. Dodatkowo jest wyposażona w silny magnes i stalowy klips, dzięki którym użytkownik może zamocować ją do elementów odzieży, ekwipunku oraz dowolnej stalowej powierzchni. Obudowa jest wykonana z aluminium lotniczego poddanego procesowi twardego anodowania HA-III. Latarka fenix ld15r jest odporna na upadek z wysokości 1,5 metra oraz zanurzenie w wodzie na głębokość 2 metrów i jest objęta pięcioletnią gwarancją producenta.

Model ten ma wbudowane dwa emitery światła – białą diodę Cree XP-G3 emitującą strumień światła o maksymalnej jasności 1800 kandeli i zasięgu 85 metrów, oraz czerwoną diodę everlight, która może dawać światło stałe o strumieniu 4 lumenów, światło sygnałowe lub nadawać sygnał SOS. Światło białe ma cztery poziomy jasności, regulowane przyciskiem zasilania. Latarkę zasila ładowany przez port micro USB akumulator 16340 ARB-L16-700, umożliwiający do 80 minut pracy w trybie turbo. Zobacz https://www.hobby4men.com/latarka-diodowa-fenix-ld15r-katowa-039-349.html

Rekomendowane artykuły